HPS HTSR-125-175-L4-BLK Silicone Reducer Coupler Hose Black Length 4in.
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
21
quantity
Product details
Category
Specifications
  • MPN: HTSR-125-175-L4-BLK
  • UPC: 648044835037
  • Color: Black
  • Inside diameter: 1.25" - 1.75" (32mm - 45mm)
  • Outside Diameter Base (B): 1.65" - 2.16" (42mm - 55mm)
  • Hose Length / Leg Length: 4"
  • Reinforced Layer: 4-ply Polyester
  • Max. Temperature Rating: 350F
  • Oil-Resistant: No
  • Wall Thickness: 5mm